Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  Ankara Çocuk Eğitimevinde “30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu ve Zafer Şenliği”
  05.09.2023

  Ankara Çocuk Eğitimevinde 30 Ağustos Zafer Bayramının 101.yıldönümü dolayısıyla düzenlenen programda hükümlü çocuklar birbirinden güzel ve anlamlı etkinliklerle bayram coşkusunu yaşadılar.


           Kurum öğretmenleri tarafından daha önce hazırlık ve koordinasyonu yapılan bayram programın da; günün anlam ve önemine yönelik kurumda kalan çocuklardan A.C.A.’ın konuşması, Zafer ve Kurtuluş Savaşı temalı şiir, anı ve diğer çalışmaların farklı çocuklar tarafından okunması, program içeriğinde Büyük Taarruzun nasıl gerçekleştiği ve özlü sözler ile Atatürk’ün Cumhuriyet hakkındaki fikir ve söylemleri çocuklar tarafından sunuldu.

  Program sonunda kurum müdürü Zeki Kerim; “Zafer Bayramı; harpten çıkmış, yorgun bir milletin azim, kararlılık ve fedakarlıkla yeniden mücadele ve tekrar şahlanışının öyküsüdür. Bugün bu salondaki gençlerimizi vatan sevgisiyle dolu bireyler olarak yetiştirmek en büyük motivasyonumuzdur” dedi.

  Anma programının hemen ardından; Zafer şenliği gerçekleştirildi. Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü müzik grubunun sahne aldığı konserde; çocuklar söylenen şarkı ve türkülere eşlik etmiş, halaylar ve oyun havalarıyla eğlenmişlerdir. Coşkuyla sürdürülen Zafer şenliğinin sonunda ise tüm çocuklara dondurma ikramı yapılmıştır. Bayram kutlaması ve şenlik sonrası kurumdaki tüm çocukların memnuniyeti gözlenmiştir.
   

  Adres

  Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Ankara Çocuk Eğitimevi Müdürlüğü Yenikent/Sincan/ANKARA

  Telefon

  0312 254 03 71

  0312 254 03 73

  E-Posta

  ankara.cegtisaretadalet.gov.tr